TOPlist

NOVINKY

Co se dělo od září

29. 12. 2017
Aiko

V září, říjnu a listopadu se konaly tři závody dogbiatlon cupu, na který se panička s Aikem přihlásila. Takže jsme se podívali do Brandýsa nad Labem k lenímu kinu, do sportovního areálu Vesec v Liberci, odkud byl krásný výhled na Ještěd, a do Prahy na Hvězdu. V kategorii sprint bylo vždy přihlášeno kolem 60 závodnic. Okruhy měly kolem 700 metrů a běžely se tři. Střílelo se dvakrát po pěti ranách. I když byly terče vzdálené jen pět metrů, i tak byla fuška se do nich strefit. Aiko pěkně běhal, jen v Liberci se vždy po střelbě divil, že běžíme zase další kolo, ale po pár metrech se zase pěkně rozparádil. A tak si panička s Aikem doběhli pro celkové 11. místo. Můžete si prohlédnou fotografie z pražského závodu.

V říjnu jsme se byli podívat na krajskou výstavu v Litoměřicích. Aiko byl přihlášen do mezitřídy. Papillony posuzovala paní rozdhodčí Alena Košťálová. Aiko dostal známku V2 s tímto posudkem:

Správná stavba těla, korektní hlava, výborná horní linie, lehce vytáčí zadní tlapky.

V prosinci jsme si udělali výlet do nedalekého Cvikova a užili si trochu sněhu.

Přejeme pozitivní energií nabitý rok 2018!

Panička se zbláznila, Aiko je machr a já...já jsem spokojený

10. 9. 2017
Aiko

Ve zkratce to znamená, že Aiko složil poslední zetkovou noseworkovou zkoušku - vodu. Na stará kolena začala panička běhat s Aikem canicross. A já jsem spokojený, že běhá s Aikem a ne se mnou. Ale teď podrobně.

Na přelomu července a srpna jsme vyrazili na týdenní seminář noseworku do Rychlebských hor. Na jeho začátku se konaly zkoušky, panička Aika přihlásila hned na dvě - Wz a W1. Zetkovou zkoušku Aiko bez problému složil. Avšak u jedničkové zkoušky si Aiko neuměl poradit s posledním vzorkem v tekoucí vodě, tak tento typ úkrytu musí ještě dopilovat. Cestou na seminář jsme si udělali výlet do Pekla, cestou ze semináře jsme si prohlédli Nové Město nad Metují a jeho okolí. Během semináře jsme se podívali do Javorníka.

Protože je Aiko typický papillon, tedy srdcem velký sportovec, začala s ním panička semtam trénovat canicross. A dopadlo to tak, že jsme si koncem srpna udělali výlet do Hrubé Skály v Českém ráji na první závody na první ročník Hruboskalského canicrossu. Pořadatelé vypsali i kategorii psů do 10 kg a trať měla jen 2,5 km. Takže pro nás začátečníky ideální. Kategorie malých psů startovala až téměř ke konci, takže panička měla možnost nasát atmosféru startů zkušených matadorů těžších váhových kategorií (a hlavně okoukat jak že ten intervalový start probíhá). Pak přišla na řadu paniččina kategorie. V prostoru startu se začali kromě jiných řadit jack russlové, knírač, jezevčík, šeltie, šiperka a dokonce ještě jedna papillonka. Na startovní čáře si Aiko způsobně sedl a čekal, co se bude dít. Ale když panička začala odpočítávat, tak už věděl, a na GO! vyrazil jako drak. A jako drak běžel celou dobu, bez nějakého seznamování, očuchávání předbíhal soupeře, nebo naopak nechal jiné předběhnout, louže vynechal a odbočky krouhal na tu správnou stranu. Dokonce do cíle dotáhl on paničku a ne naopak. Po doběhnutí bylo pro psí závodníky připraveno vodní osvěžení, pro člověčí závodníky grilované, zeleninové, štrůdlové a samozřejmě i zlatavé osvěžení. Pak následovala krátká přednáška a ukázka fyzioterapie psů. Také se losovala tombola. Vyhlašování výsledků začalo kategorií žen se psy do 10 kg. Ten malý ušatý drak obsadil první místo. Na stránkách závodu najdete spoustu fotografií i několik videí. Protože závody skončily brzy, udělali jsme si ještě výlet na Kost.

A koncem srpna jsme již tradičně vyrazili na Hadinku k Vítkovu, opět na noseworkový seminář. Zde jsem se já již začal připravovat na dvojkové zkoušky. To už je teprve ta správná zábava - neznámé počty vzorků, záludné úkryty, výšky, zde se teprve ukáže, jak dobrý jsme s paničkou tým.

Výstava

17. 7. 2017
Aschar a Aiko na Kokořínsku

V půlce června se opět u Chlumce nad Cidlinou konala klubová výstava MKSK. Vyrazili jsme tedy už v pátek a udělali si výlet na Kokořín.

Druhý den jsme dorazili do obory, kde se konala výstava. Panička Aika přihlásila do třídy mladých, posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš. Aika ohodnotil V1 a titulem CAJC s tímto posudkem:

Samčí hlava, dobré oko i ucho, výborný hrudník, rovný hřbet, správná srst, pěkný pohyb

Koncem června jsme se opět vydali na toulky naší zemí. Tentokráte jsme poznávali krásy Krušných hor a západočeských lázní. Zatím dávám fotky z posledních dvou dní. To jsme si prohlédli Mariánské lázně, udělali si procházku na nedaleký Podhorní vrch. Poslední den dovolené jsme si prohlédli opravovaný Klášter Teplá.