TOPlist

NOVINKY

Na Vysočině i Moravě

28. 9. 2012
Kola slámy u Zelené hory

Dnes se posuneme asi o 80 kilometrů na východ na Vysočinu, ale opět k Sázavě. Procházka kolem Žďáru za krásného počasí se vydařila.

A také se vrátím trochu do současnosti a zároveň na Moravu. Minulý víkend jsme si totiž udělali výlet do Oslavan, kde se konala klubová výstava Retriever klubu. I když to brzy ráno vypadalo zasmušile, zmokli jsme jen trochu cesou na autobus, pak se počasí umoudřilo a zevšeho byl příjemně slunečný den. Na zámku v Oslavanech se sešlo asi 400 retrívrů, z toho bylo přes 70 flatíků. Tak si umíte představit, jak jsem se těšil na tu spoustu nových kamarádů. Nás flatíky posuzoval britský rozhodčí Robert Allen, od něhož jsem dostal známku VD s posudkem

Slightly broad in skull, lighting eye, well angled shoulders, level topline, would prefer more width in stifle, moved soundly

tedy trošku širší lebka, bystré oko, dobře úhlená ramena, rovná horní linie, preferoval bych větší šíři v kolenou, řádný pohyb.

Další výlet

14. 9. 2012
Odpočinek u Pirkštejna

I dnes zůstávám v Posázaví. V neděli po Krakenově poháru a výletu do Zruče mi panička přichystala další výlet na téma místní hrady a zámky.

Zpět k dovolené

9. 9. 2012

Dnes se vrátím k naší dovolené. Protože Krakenův pohár skončil už kolem jedné hodiny, rozhodla panička, že se ještě vydáme na výlet do nedaleké Zruče nad Sázavou. Tady se můžete podívat na pár foteček.

Opět v Mladé boleslavi

30. 8. 2012

V sobotu 25. srpna jsme opět vyrazili do Mladé Boleslavi, tentokráte dokonce na mezinárodní výstavu. Ve třídě jsme byli znovu tři a posuzoval nás ruský rozhodčí Alexey Belkin. Já jsem odešel se známkou V3 a tímto posudkem:

Good size, little narrow back, excelent head, small temperament, good coat.

Zvolna přeloženo: dobrá velikost, trochu užší zadek, výborná hlava, malý temperament, dobrá srst.

Prázdniny

23. 8. 2012
Cachtám se v Sázavě

Po měsíci přináším spoustu novinek. Opět vám je budu servírovat po částech abyste nebyli přehlceni:-) Byli jsme totiž na dovolené a nachodili spoustu kilometrů po zajímavých místech.

Ale začnu od začátku. Naše dovolená začala v Kácově u Sázavy odkud jsme se v sobotu 4. srpna vydali na Krakenův pohár.

Vystavuju se a výletničím

16. 7. 2012
Výstava v Mladé Boleslavi

V sobotu 14. července se konala v Mladé Boleslavi národní výstava. Brzo ráno jsme sbalili vše potřebné a vyrazili dobývat výstavní kruhy. Počasí nás cestou trochu postrašilo deštěm a větrem, ale pak už po celou dobu bylo příjemně bez nepříjemných překvapení. Úspěšně jsme dorazili s velkou časovou rezervou, tak jsme brouzdali po areálu a já jsem se musel s každým kamarádem pozdravit. Bylo nás tam přes tisícovku, tak jsem měl co dělat. Asi o půl jedenácté jsme přišli na řadu, já a ještě další dva mlaďoši. Posuzoval nás pan rozdhodčí František Pasák. Běhali jsme, postávali jsme, nakrucovali se a já si povykrucoval známku V1 a titul CAJC s takovýmto posudkem

pes barvy černé, typické hlavy s vyjádřeným pohlavním výrazem, správný závěs, pevný hřbet, zaúhlení a postoj obou párů končetin správné, plynulá mechanika pohybu

V boji o titul BOJ jsem gentlemansky nechal vyhrát dámu;-)

Po úspěšném dopoledni jsme vyrazili na výlet do Kokořínska. Úspěšně jsme dobloudili do Mšena a vyrazili na výlet k hradu Houska. Ve fotogalerii se můžete podívat kudy jsme to procházeli (hlavně to bylo z kopečka a do kopečka a tak pořád do kola).

Také jsem si konečně pořídil e-mail, takže tady je: ascharovi@tobudetecubr.net