TOPlist

NOVINKY

Užíváme si babího léta

28. 9. 2014
Aschar v Libochovicích

V sobotu brzy ráno za deště jsme nasedli do auta a vyrazili do Libochovic. Mířili jsme totiž na místní cvičák, kde se konal 17. ročník Memoriálu Mirka Vágnera. Opět jsme nastoupili do kategorie ZZO, speciální cviky byly tentokrát na paničce.

Z ranního deště se vyklubal krásný slunečný den. A tak jsme se brzy po zahájení závodu vyhřívali na sluníčku, zatímco páníčci se potili u speciálních cviků. Nejprve je čekala střelba ze vzduchovky. Akorát paničce někdo zapomněl říct, že na terč. Když si vedle mě lehla na zem s puškou v ruce, musel jsem ji jít zkontrolovat - pořádně jsem jí omyl obličej, aby lépe viděla, šteloval jsem jí loket a rameno, aby lépe mířila. Ale vůbec to nepomohlo, po třetí ráně jsem se na to už nemohl dívat a odešel jsem si lehnout opodál.

Pak páníčci házeli granátem na cíl. Já jsem vzorně ležel u odhazovací čáry a panička se konečně začala trochu snažit. Ale po získání 4 bodů z 10 bylo jasné, že čest našeho týmu budu muset zachraňovat já. A tak jsem se snažil. Panička říkala, že takhle pěknou poslušnost od začátku až do konce jsem ještě nepředvedl. Po mém výkonu jsme obsadili v těsném závěsu třetí místo.

Před vyhlášením výsledků jsme měli spoustu času, tak jsme vyrazili do Libochovic, prohlédli si zahradu místního zámku, vykoupal jsem se v Ohři.

Protože vyhlášení proběhlo dříve, než bylo plánováno, a počasí nám stále přálo, vyrazili jsme ještě na blízký hrad Hazmburk, odkud byl krásný výhled široko daleko.

Tady je pár foteček z Libochovic.

Opět závodíme

1. 9. 2014
Aschar na Flatsrazu

Poslední prázdninový víkend jsme vyrazili na závody do Bělé pod Bezdězem. Tentokráte to byla kategorie ZZO a speciální cviky. Panu rozhodčímu se moc líbilo přivolání i chůze u nohy, ale ve speciálních cvicích jsem odmítal položit zadní nohy na kladinu (ty pachy na ní byly nějaký divný) a áčka jsem se ani nedotknul. Šlo to s námi doslova od desíti k nule:-) Takže jsme si zasloužili krásné sedmé poslední místo.

Konečně jsem také zpracoval fotografie z flatího srazu.

Na závody do Častolovic

27. 7. 2014
Aschar na Krkonošské vyhlídce

jsme vyrazili o dva dny dříve. V pátek 13. jsme si prohlídli Lázně Bělohrad, hrad Pecku a Zvičinu. V sobotu jsme se podívali Hořice a okolí.

Ještě si můžete prohlédnout fotografie ze závodů.

Na závodech a výletech

24. 7. 2014
Aschar

Koukám, že jsem se zprávami trochu pozadu. Tak to vezmu postupně.

Začátkem května jsme si udělali výlet na Sokolí vrch. O dva týdny později jsme jeli luštit šifry do Nedvězí na Kokořínsku.

V červnu jsem jeli na dva závody v poslušnosti. V Častolovicích v kategorii ZOP jsem obhájil loňské 11. místo. V Jabkenicích jsem opět soutěžil v kategorii ZZO a opět jsem se umístil na třetím místě. Tentokrát jsem se hodně rozmýšlel, jestli budu štěkat, ale zase jsem krásně přešel kladinu (zvládl jsem to bez jediného začmuchnutí).

A první týden v červenci jsme s paničkou vyrazili až k dalekému Olomouci na již třetí Flatí sraz. Opět jsem tam potkal spoustu príma kamarádů, vyzkoušel si nové i známé věci, nosil králíky, dummíky i buřtíky.

A pecky od špendlíků už plivu líp jak panička:-)