TOPlist

NOVINKY

Zpět do dubna

9. 6. 2013
Aschar

Po dlouhé době přidávám konečně nějaké nové fotografie z našich výletů, tentokrát na Výrovnu, který jsme podnikli již pěd dvěma měsíci.

Opět na výstavě

5. 6. 2013

V sobotu 1. června jsme opět vyrazili na výstavu, tentokrát na klubovou výstavu na Konopiště. Počasí se bohužel nevydařilo, tak jsme se proběhli v kruhu, pak si udělali krátkou procházku po zámku a okolí a brzy odpoledne jsme se vraceli domů.

Panička mě zařadila do třídy otevřené (ostatně kam jinam), posuzovala nás anglická rozhodčí Sandra Stevenson. Dostal jsem od ní známku VD a tento posudek:

Pes dobré velikosti, příliš mohutná hlava, potřeboval by mírnější stop, světlé oko, dobrý předek, dobrá síla kostry a tlapek, hrudní koš poněkud kratší, poněkud strmější záď a vyšší hlezna, nemá dobrý pohyb zadních končetin, ale má pěknou hřbetní linii i v pohybu

Týden mezi spoustou soukmenovců

15. 5. 2013

Po roce jsme opět vyrazili mezi flatíky. AsTerDog o.s. totiž pořádalo druhý ročník Srazu (nejen) flat coated retrievrů. Místo konání bylo tentokrát posunuto kousíček blíže k nám, do Zahradiště u Žďáru nad Sázavou.

Já a sestra Amy

Do auta jsme se naskládali již v úterý 7. května brzy ráno. Panička totiž rozhodla, že cestou prozkoumáme okolí Sečské nádrže. A tak jsme již v 11 hodin stoupali ke zřícenině hradu Oheb a kochali se výhledem na nádrž a okolí. Samozřejmě jsem i zkontroloval kvalitu vody. Po obědě jsme pokračovali v cestě již na cílové místo.

Od první chvíle to byla paráda, všichni jsme se rádi viděli, seznamovali jsme se, prozkoumávali areál a běhali za fešnýma fenkama. Byla tam jedna obzvláště obletovaná krasavice a asi po hodině jsem se dozvěděl, že je to moje sestra. Tak jsme se seznámili s Amy alias Amátou z Polické Krčmy a jejími paničkami. Moje panička říká, že jsem to byl celý já jen v menším a aktivnějším provedení:-)

Od středečního rána už ale začal tvrdý výcvik. Dopoledne jsme šli celá rodinka na záchranařinu, to jsme se učili štěkat na povel a hledat osobu schovanou za stromem. No, byla to brnkačka. Odpoledne mě panička vzala na poslušnost, to už taková zábava nebyla.

Ve čtvrtek dopoledne jsem nosil kachnu z vody, v parádním mokřadu vyhledával bažanta, kachnu i králíka. Na závěr mi na provázku znovu odtáhli bažanta i králíka. To všechno mě moc bavilo a moc mi to šlo. Odopledne jsem aportoval dummíky na working testech. Mezitím se sestra připravovala na OVVR.

Já a sestra Amy

V pátek jsem měl odpočinkový den. Dopoledne jsem chvíli aportoval dummíky z vody a odpoledne chrněl v chatce zatímco panička se učila opět na working testech.

V sobotu jsem si ještě jednou zopakoval lovečinu i záchranařinu. Ale sestra s mladou paničkou měly svůj velký den. Úspěšně složily OVVR v I. ceně!

A nedělní dopoledne bylo ve znamení různých soutěží. To jsme třeba běhali netradiční agility, potápěli se pro míček do vody, páníčci se zavázanýma očima poznávali, který že chlupáč je ten jejich. A sestra opět excelovala, se svou paničkou se umístily na prvním místě!

Během pobytu bylo na výběr i mnoho dalších aktivit. Páníčci si s námi mohli vyzkoušet například flyball, agility, záchranu z vody, dogfrisbee, cvičení s klikrem nebo se něco dozvědět o canisterapii. Prostě jsme měli o zábavu postaráno.

Celý týden jsme si krásně užili, vyzkoušeli si nové i známé věci, poznali nové kamarády a příští rok se tedy srazíme znovu:-)

Prohlédnout si můžete krásné fotky od Báry s Artem. Jejich je také fotogalerie z OVVR A já snad dodám pár fotek co nejdříve.

Víkend mezi spoustou psů

1. 5. 2013

V sobotu 27. dubna jsme vyjeli za hranice. Vyrazili jsme totiž na naši první letošní výstavu, mezinárodní výstavu v Drážďanech. V otevřené třídě se nás sešlo pět, já jsem dostal známku V a dosti dlouhý posudek. Jenomže psaný ručně a v němčině, takže z toho neumíme moc rozluštit:

paralelní postoj, typická hlava se silným čímsi ukazuje na dobrou akci

V neděli jsme se opět vydali na pochod školáčků, kde jsem dováděl se starými i novými známými.

Poslušně závodíme

23. 4. 2013

ZKO Častolovice pořádala v neděli 21. dubna závody v poslušnosti podle KJ Brno. A tak jsme už ve čtvrtek vyrazili na výlet, prozkoumali okolní hrady a zámky, a v neděli ráno dorazili na cvičák v Častolovicích.

Aschar na zámku v Častolovicích

Byla tam spousta kamarádů různých barev a velikostí. Panička nás přihlásila do kategorie ZOP a pak jsem si řádně prohlídl (rozuměj pročuchal) bojiště. V devět hodin nás všech 33 závodníků nastoupilo, byli jsme přivítáni a pak si losovali pořadí. Tentokrát naším šťastných číslem byla 4. To znamenalo, že jsme šli již ve druhé dvojici. Zatímco číslo 3 šlo odpočívat na dlouhodobé odložení, já jsem musel ukazovat na place, co umím. Já jsem uměl, ale panička mi to kazila. To na mě třeba zavolala ke mně, když ale bylo přivolání za pochodu k noze. Už během cvičení jsem zaslechl, jak paní rozhodčí o mě povídá kliďas, pohodář, do toho lehu se skládá jako šraňky...no žádné dobrůtky na obzoru tak se přeci nepřetrhnu, ne? Takže jsme v klidu odcvičili ovladatelnost na vodítku i bez, přešli přes nepříjemný povrch, což byl igelit, prkna, cihly a plech. Prokroužili jsme skupinou osob a přecoural jsem s čumákem nalepeným na prkně kladinu. Pak už jsme šli na mojí nejoblíbenější disciplínu, odložení. Paní rozhodčí vždy po odcvičení dvojice týmů jejich výkon zhodnotila a popsala případné chyby. Takže panička získala spoustu zkušenností a rad.

Po našem výkonu jsme měli spoustu volného času, tak jsme se šli podívat do častolovického zámku. Ve velké zámecké zahradě jsem se seznámil s divokou sviní Martou, bílými daňky nebo lamou. Po obědě jsme se vrátili na cvičák, kde již zápasili bojovníci druhé kategorie, ZPU-1. Po třetí hodině paní rozhodčí ohodnotila posledního závodníka a začaly se sčítat body, nosit ceny a pucovat stupně vítězů.

My jsme se umístili na 11. místě s 78,5 body (ze 100). Dostali jsme pěkné ceny a diplom na památku.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na stránkách ZKO Častolovice.

Spousta fotek je zde.

Byla to moc pěkná neděle mezi fajn kamarády, kde vládla příjemná a přátelská atmosféra.

Výlet za pomníky a za sněhem

12. 4. 2013
Aschar na Černé louce

Minulý víkend jsme opět vyrazili na výlet, tentokrát jsme zajeli do nedalekého Chlumce.