TOPlist

NOVINKY

Na výstavě

11. 6. 2014
Aschar na Kačině

Po dlouhé době jsme vyrazili na výstavu. Panička vybrala oblastní výstavu, která se konala v krásném prostředí zámku Kačina u Kutné Hory. Počasí se vydařilo, atmosféra byla parádní, zařádil jsem si s kámošema, zaběhal v kruhu, odnesl si V1, vítěze třídy a oblastního vítěze. Rozhodčí Dana Smržová mi napsala tento posudek:

Tříletý pes, nůžkový skus, středně silná kostra, typická hlava, měkčí hřbet, hluboký - prostorný hrudník, standardní pohyb, standardní srst, klidná povaha

Také jsme byli na několika výletech: na rozhledně Tanečnice, na zřícenině hradu Pustý zámek. A opět jsme byli luštit šifry, tentokrát v Českém ráji na hradu Valečov a Drábských světničkách.

Na první letošní

18. 5. 2014

závod v poslušnosti jsme vyrazili do Štětí. I tentokrát jsem měl na kartičce napsáno ZZO. Panička nám vylosovala pořadové číslo jedna a tak jsme už v půl deváté měli výstup za sebou. Tentokrát byla celkem dlouhá chůze u nohy a tedy i odložení. Ale já se snažil, u nohy chodil a poctivě ležel. Až jsem si vyležel první místo.

Ještě přidávám pár fotografií z našeho výletu do Ústí nad Orlicí.

Opět trajdáme

2. 5. 2014
Aschar s kámoškou Kenny

Tentokrát jsme se začátkem dubna domluvili ještě s kámoškou a její paničkou. Tedy spíš paničky domluvily doslova túru. Cestou na Vlhošť a zpátky jsme naťapkali skoro třicet kilometrů. Bylo krásně slunečno a teplo, ale po cestě byla spousta studánek, potoků, rybníčků a nepohrdli jsme ani mělkými voňavými kalužemi.

A ještě se vrátím téměř do současnosti, poslední dubnovou neděli se opět konal pochod školáčků (a nepleťte si mě s ďáblici černou howavarticí). Tentokrát bylo na mě celkem teplo, tak jsem se šetřil (a taky už mám rozum, ne?) a bláznivé honění po loukách přenechal jiným.

Opět trajdáme

26. 4. 2014
Aschar v Kyjovském údolí

Ještě jeden výlet jsme stihli v březnu. Vydali jsme se na nejstarší naučnou stezku v Čechách. Köglerova naučná stezka prochází Krásnou Lípou, která byla naším výchozím i koncovým místem.

Březnové výlety

6. 4. 2014
Aschar na Krásné vyhlídce

V březnu jsme si udělali dva výlety. První nás zavedl do Krušných hor do menšího městečka Osek a jeho okolí.

O pár dní později jsme vyrazili dále, až do Českého krasu. V Černošicích totiž začínala první letošní hra Cestou necestou. Ani tentokrát jsme se včas neproluštili do cíle, zato jsme viděli Karlštejn:-)