TOPlist

NOVINKY

Tak se na to podívejte,

26. 4. 2016
Nový kamarád - Aiko

koho mi to panička pořídila. Je to malé, ušaté, běhá to rychleji, než já otáčím hlavu, tahá to za pysky, za uši, za ocas. Krade to hračky, kost mi to vytáhne z huby, sotva ji unese. Tak to vše je jeden papillon - Gulliver Královská Manta alias Aiko. No nevím, prý papillon - motýlek. Já bych spíš zatím řekl sršeň, kobylka a noční můra v jednom.

Také Aiko se byl podívat ve školce za dalšími štěňaty. Sice byl nejmenší, ale rozhodně se tam neztratil.

A ještě několik fotografií z prvních dní Aika doma.

Víkend 9. a 10. dubna byl opět ve znamení Noseworku. Všichni tři jsme vyrazili ke Slanému na seminář. Nejprve si panička vyslechla teorii a pak už jsme jenom čuchali. Bylo tam skvělé prostředí a tedy mnoho zajímavých úkrytů. Na paintballovém hřišti jsem hledal skořici v různě poskládaných bednách, chýších, dodávce i autobusu, ale také jsem si potrénoval rozlišování v květináčích, batozích i bylo dost figurantů na ruce.

A hned další víkend byl pro změnu ve znamení Obedience. To jsme vyrazili ještě o kousek dál, do Kladna. Na 2. mistrovství ČR retrívrů. Opět jsem soutěžil v kategorii OB-Z, ale už podle nového řádu. Tedy jsem měl navíc cvik oběhnutí kuželu. A hned to byla nula:-) Protože se mi mnohem víc líbil pravý přední kužel boxu, i když byl dál a stranou. Ale nebyl jsem jediný, komu se tento kužel líbil. Na druhou stranu, tentorát jsem měl polohy na dálku za plný počet bodů, címž jsem si trochu polepšil skóre a skončil se známkou Dobře na předposledním místě.

Zase noswework

28. 2. 2016

Zcela nečekaně jsme se dostali na 2. nosework závod v Pardubicích. Již v pátek odpoledne jsme vyrazili do města konání, abychom v sobotu 20.2. mohli být včas na místě. Sešlo se nás celkem 8 závodníků. Čekaly na nás tři terény a jedno překvapení. Měli jsme vždy stanoven čas na hledání a naším úkolem bylo najít co nejvíce vzorků. A tak jsem prohledával sutiny, les, květináče, batohy i auto jako to překvapení. Nacházel jsem vzorky pod cihlami, v trubkách, ve zdech, dokonce i v panence, v pařezu, v květináčích a nakonec i v kufru auta. Byla to týmová práce: já hledal, panička běhala se vzorkama na sběrné místo a během toho mě řádně odměňovala. Šlo nám to tak dobře, že jsme si vyčuchali a vyběhali první místo. Večer jsme si všichni společně odpočali ve výborné hospůdce. A v neděli jsme měli opět síly na tréninkové čuchání.

Konečně přidám také fotky z naší loňské letní dovolené, kdy jsme několik dní strávili na jižní Moravě. Prošli jsme si část parku Podyjí do Znojma a na druhou stranu do Vranova nad Dyjí.

Opět na noseworku

4. 1. 2016
Nosework - relax po zkouškách

V polovině listopadu jsme se opět vydali k Olomouci na prodloužený víkend noseworku a čuchacích her. Opět jsme se sešli s prima kámošema i kámoškama. Počasí nám přálo a tak jsme čuchali a čuchali. Poslední den se konaly zkoušky. Já jsem úspěšně našel skořici schovanou pod listím i v květináči, a tak mám úspěšně složené svoje první zkoušky z noseworku - nature a discrimination.

Po zkouškách jsme opět dováděli s Maayou.

A ještě se vrátím do září, kdy jsme si udělali výlet na Radobýl.