TOPlist

NOVINKY

Závodní Velikonoce

8. 4. 2018
Aiko na Podřipském čucháníčku

Letošní dlouhý prodloužený velikonoční víkend jsme strávili nadmíru aktivně. V pátek jsme vyrazili do Koles u Pardubic, kde se konal první závod Nativiva Challenge 2018. Závodníky v kategorii sprint čekala rovinatá trať v délce 4,4 km. Panička s Aikem doběhli ve své kategorii ženy se psem do 10 kg šestí.

V sobotu jsme pěkně lenošili, ale v neděli nás panička opět vytáhla ven. To jsme vyjeli do Tisé, kde se konal Labské pískovce půlmaraton. Protože byla vypsána i kagetorie běhu se psem, trať byla sice 7,5 km dlouhá, ale velmi zajímavá a členitá, panička si řekla, že to zkusí. Poprvé si tak vyzkoušela hromadný start a běh v náročném terénu. Jak psal pořadatel, extrémní canicross. Ale Aiko běžel parádně, zejména v druhé polovině nasadil ďábelské tempo a do závěrečného dlouhého stoupání paničku vytáhl. Díky němu si tak doběhli pro krásné druhé místo. Tady panička funí do jednoho z několika kopců na trati, ale polovinu už mají za sebou. A zde je výsledek veškeré námahy.

A ještě zbývá pondělí. Panička rozhodla, že na žádné koledníky vyčkávat nebudeme, a hned ráno jsme vyrazili do Kyškovic. Na farmě rodiny Šebkových se konal 1. ročník závodu Podřipské čucháníčko. Na účastníky čekalo sedm různých řad, ve kterých byl vždy jeden nebo dva vzorky. Počasí se na rozdíl od neděle umoudřilo a tak jsme si všichni při čuchání užívali jarní sluníčko i teploty. Panička rozhodla, že závodit bude opět Aiko. Prcek vyhledával skořici v krabičkách s pískem, rukavicích, časopisech nebo botách. Časy na hledání byly velmi krátké, takže bylo třeba zvolit jinou taktiku než na klasické zkouškové řady. Ale Aiko si se vším dokázal poradit. Jen jeden květináč s víčky byl zapeklitý a panička značení vyhodnotila jako nález, ovšem chybně. I přesto si Aiko svým výkonem zajistil 1. místo. Pořadatelce Ivetě Soukupové děkujeme za možnost zúčastnit se tohoto pěkného závodu a také za krásné fotografie. Protože jsou na farmě krásné prostory pro čuchání urbanů, po ukončení závodů panička připravila několik záludných úkrytů i pro mě. A závěrečná koupel v Labi byla třešničkou na (velikonočním) dortu:-)

Konec zimního odpočinku

24. 3. 2018
Aiko na Goethově skalce

Začátkem března jsme si udělali výlet do Tisé.

V Přestavlkách nedaleko Roudnice nad Labem se konal seminář noseworku pod vedením Kristýny Dostálkové. Já jsem si tak potrénoval dvojkové úkryty a Aiko vyhledávání na nezvyklých površích. Počasí bylo krásně jarní, tak jsme tam byli celý den a sbírali rady a inspiraci i během cvičení ostatních týmů. Opět děkujeme pořadatelce Ivetě Soukupové za krásné fotografie.

A ještě se vrátím k loňské dovolené, kdy jsme se byli podívat také na Goethovu skalku.

Ještě jeden návrat

10. 2. 2018

Dnes opět přidám fotografie z několika výletů z loňského léta. Z výletu na rozhlednu Pajndl, z Kraslic, zříceniny Neuberg a nejzápadnějšího bodu ČR.

Návrat do loňského léta

21. 1. 2018
Aiko

Sice jsme si začátkem ledna udělali výlet do Pardubic, kdy nám vyšlo krásné slunečné počasí (koukněte na Aika, jak pózuje před pardubickým zámkem), ale raději se vrátím do loňského léta na dovolenou. To jsme se toulali kolem Jáchymova nebo jsme šplhali na tisícovky Plešivec a Blatenský vrch.