TOPlist

NOVINKY

Co se událo během prázdnin

6. 9. 2015

Poslední červnový víkend jsme vyrazili na naše první obediencové závody. V pátek a sobotu jsme pobyli v paniččině oblíbené Kutné Hoře. V neděli brzy ráno jsme vyrazili do pražských Kunratic na první ročník Kunratického obedience speciálu pro OBZ a OB1. Počasí nám opět přálo, i když předpověď byla deštivo i bouřky, na nás se smálo sluníčko.

Aschar v Prachovských skalách

V kategorii OBZ nás bylo osm. Na odložení jsme šli ve druhé skupině a já jsem si řekl, že se budu aspoň chvilku snažit. Ležel jsem jak přikovaný, i když sousedka se vydala na průzkumy. Dokonce jsem si i na konci cviku ukázkově sedl a tím jsem si vysloužil svoji první desítku. Jenomže než jsme pak přišli znovu na řadu, teplota se zvýšila a moje chuť do cvičení se snížila. U chůze jsem si trochu zmenšil poloměr kruhu, i když panička šla poctivé 4 metry. Do čtverce jsem došel i si tam lehl. U poloh na dálku jsem se paničce snažil vysvětlit, že se půjdem vykoupat, ale její LEHNI! mě umlčelo. Aport jsem držel takovou silou, že se panička divila, že mi nevypadl z tlamy. U odložení do lehu jsem slyšel klasickou poznámku od rozhodčí "pooomalééé". Odložení do sedu jsem udělal hodně napínavé - jen taktak jsem si stihnul sednout, než se panička otočila. U přivolání jsem opět trochu ožil, jen jsem se křivě přiřadil. A na překážce jsem získal svých druhých deset bodů. A bylo to neuvěřitelné, za tento svůj výkon jsem se umístil na druhém místě. I když tedy třetí místo mělo jen o jeden bodík méně. Za odměnu mě panička vzala vyčvachtat do nedalekého rybníka. Pak jsme ještě drželi palce kamarádům v OB1. Prostě pěkné, pohodové, příjemné závody.

V půlce července jsme vyrazili na dovolenou po naší vlasti. Nejprve jsme se zastavili za mojí mamkou. Jenomže zrovna dohárávala, takže jsem úplně zapomněl, že jsem její synátor. Pak jsme vyrazili do Jeseníků.

V neděli 26. července jsme z hor sjeli do Horky nad Moravou u Olomouce, kde se konala Klubová výstava retrievrů. Panička mě opět přihlásila do třídy otevřené, kde nás bylo celkem šest. Posuzovala nás rakouská rozhodčí Claudia Berchtold. Dostal jsem známku V4 s tímto posudkem:

4,5 letý černý pes, hezký typ, správné držení těla, není ideální úhlení předních končetin, hezký v pohybu, hezké předvedení

Byla to krásná výstava, sešlo se nás tam spousta, v krásném prostředí. Všichni odešli alespoň s malým dárkem a ti nejlepší s plným kufrem cen. Můžete si prohlédnou galerii flatíků.

Pak jsme pokračovali do lázní Luhačovic, proťapkali jsme Bílé Karpaty a na závěr dovolené jsme zajeli do vinařského kraje a nádherného parku Podyjí.

22. srpna se u nás pořádal druhý ročník závodu Děčínská kotva. Tentokrát nás panička přihlásila a tak jsem se opět producíroval po place v kategorii ZZO. Tentokrát to bylo šesté místo. Fotky ze závodů jsou tady a tady.

Na závěr přidávám ještě fotografie z našeho výletu do Prachovských skal.

Opět v Častolovicích

16. 8. 2015
Aschar v lipové aleji

Ve čtvrtek 4.6. jsme s předstihem vyrazili na závody do Častolovic. Cestou jsme si ale udělali zastavení v Jičíně. Prohlédli jsme si toto krásné město a jeho okolí, odpoledne jsme se pak ještě z kempu prošli na Bradu. Druhý den jsme se podívali do Prachovských skal.

V sobotu ráno jsme pak dorazili na cvičák Častolovic. I tentokrát jsme byli přihlášeni do kategorie ZOP. Počasí bylo krásné, teploměr šplhal až ke 30 stupňům. Takže jsem si cviky upravil podle svého. Při chůzi u nohy, když jsme konečně dokličkovali do stínu, jsem bleskurychle zalehl - to byl nejrychlejší pohyb v celém mém představení. Pak se mi ještě moc líbilo v tunelu, vůbec jsem z něj nechtěl ven zpátky na sluníčko. Ale všichni závodníci měli krásné dlouhodobé odložení (ještě že bylo ve stínu). A tak jsme skončili na pěkném předposledním sedmém místě. Také se můžete podívat na fotografie.

Po dlouhé době

7. 7. 2015
Aschar na Červeném hrádku

se opět ozývám. Ještě jsem se nerozpustil a našel jsem si chvilku času, abych se pochlubil, cože to vlastně poslední dobou dělám. Dneska začnu výstavou, na kterou jsme koncem května zajeli do západočeského Jirkova, na krásný zámek Červený hrádek. Konala se zde oblastní výstava loveckých plemen. Byl jsem přihlášen do třídy otevřené, posuzoval MVDr. František Šimek, za tento posudek jsem si odnesl V1, Vítěz třídy:

Černý pes, harmonicky kompaktní, s výraznou hlavou, výrazná morda, dobře vsazené a nesené ucho, dobrá záď, výrazný hrudník, správné úhlení, kvalitní osrstění s dostatkem praporců a vlajky, pevná povaha

Rok 2015

25. 1. 2015

Vítám v novém roce a opožděně přeji jen to nej.

Opět jsme se vydali na novoroční procházku se štěňaty a o tři týdny později ještě jednou.