TOPlist

NOVINKY

Výlet k Dubé

30. 6. 2012
Aschar v Martinských stěnách

V neděli 24. června mě panička po roce vzala na výcvik k Bezdězu. Tak jsem zase po dlouhé době hledal a nosil bažanta i králíka. Pak jsme odjeli k Dubé a vyrazili na výlet do Martinských stěn, přes Husu, Čap, Krápník a další zajímavá místa.

Opět v kruhu

19. 6. 2012
Aschar na Srbskokamenické výstavě psů

V sobotu 16. června jsme se vydali do Srbské Kamenice, kde občanské sdružení Psi bez hranic pořádalo Srbskokamenickou výstavu psů. Panička už od rána říkala, že pojedeme za spoustou kamarádů. A taky že ano, už v autobuse se nás sešlo šest.

Program výstavy byl hodně nabitý a hlavně zajímavý. V kruzích soutěžili voříšci, psi bez PP i s nimi. Viděli jsme ukázky dogdancingu, dogfrisbee i flyballu. Zasoutěžili jsme si v běhu k páníčkovi, několik pejsků se utkalo o titul Pejsek šikula.

My jsme se do výstavní kruhu dostali až před polednem. Soutěžili jsme v VIII. skupině FCI. Celkem nás tam bylo, myslím, pět. Nejdřív jsme se zahřáli během v kruhu. Pak nás paní rozhodčí prohlédla jednotlivě. A na závěr jsme se opět proběhli. Paní rozhodčí se moc líbilo, jak zlehka jsem běžel, tak mi udělila první místo. Další flatík obsadil místo druhé. Vítězové si šli vyzvednout ceny na stupně vítězů. Ale mě se na něj vůbec nechtělo. Panička mě na něj musela vyzvednout. Klouzaly mi na něm nohy, tak jsem poshazoval, co se dalo.

Odpoledne jsme si zasoutěžili v soutěži Rychlonožka, která spočívala v tom, co nejrychleji doběhnout k páníčkovi. Přiznám se, že žádný rychonožka nejsem, tak jsem vypadl hned v prvním kole. Kdo by se v tom vedru honil? Ale paničce jsem udělal radost tím, že jsem běžel přímo k ní a nešel se nejdřív pozdravit s okolostojícími.

Po vyhlášení Pejska šikuly a Rychlonožky se v kruhu sešli vítězové jednotlivých tříd a soutěžili jsme o titul Vítěz plemen. Nejdřív jsme se opět proběhli do kruhu. Pak si na nás ale paní rozhodčí vymyslela oříšek, jednotlivě jsme běželi do elka. Panička mě na vodítku v té motanici nějak ukočírovala a v závěrečném běhu jsme si vybojovali Vítěze plemen.

V poslední soutěži jsem bojoval s vítězem voříšků o titul Vítěze výstavy. Asi jsem paní rozhodčí učaroval, protože ho udělila mě. Tak jsem byl do třetice vyzvednut na stupeň vítězů, už jsem si tam začal zvykat:-)

Mě i paničce se celá akce moc líbila, bylo krásné počasí, chodili jsme se chladit do nedaleké říčky, byla tam spousta parádních kamarádů, páníčci nám mohli pořídit dobrůtky, hračky, vodítka a další potřebné věci v několika stáncích, na vítěze jednotlivých kategorií čekaly hodnotné ceny a paničce jsem vyhrál móóc dobrého dortíka:-) Však pořadatelům patří poděkování i velký obdiv za uspořádání tak parádní akce.

Na stránkách výstavy najdete fotoalba, také se můžete podívat na mých pár fotek.

Poslední díl

10. 6. 2012

Dnes se naposledy vracím ke flatímu srazu a přidávám posledních pár fotografií.

Ještě jednou do Heroltic

29. 5. 2012
Aschar na Flatsrazu

I dnes zůstanu u flatsrazu a přidávám fotografie z pondělního dne.

Také jsem našel několik nových dogtrekkingů.

A zpátky na sraz

25. 5. 2012

Dnes se opět vrátím k flatsrazu a přidávám fotografie z dalšího dne.

Také jsem objevil dva nové dogtrekkingy.

Odbočka na výstavu

15. 5. 2012

O víkendu mě panička opět vytáhla do světa, tentokrát až do Humpolce na klubovou výstavu retrieverů. Na úvod jen v krátkosti - v sobotu jsem dostal VD, v neděli V, mám pěkné uši a jsem ve vývinu:-)

Fotky z výstavy

21. 5. 2012
Aschar u elektrárny

Do fotogalerie přidáváme fotky z výstavy, tedy spíše z našeho trajdání po humpoleckém okolí.

Odbočka na výstavu

15. 5. 2012

O víkendu mě panička opět vytáhla do světa, tentokrát až do Humpolce na klubovou výstavu retrieverů. Na úvod jen v krátkosti - v sobotu jsem dostal VD, v neděli V, mám pěkné uši a jsem ve vývinu:-)

Pokračování

9. 5. 2012

Přidávám slíbené pokračování vyprávění o srazu a další fotografie.

Flatsraz v Herolticích

5. 5. 2012
Aschar na Flatsrazu

O prodlouženém víkendu 27.4. - 1.5. se konal v Herolticích u Tišnova sraz (nejen) flat coated retrievrů. Tak jsme koncem dubna vyrazili na Jižní Moravu. Postupně vám povím, co jsme zažili a dělali.

Dnes se dozvíte o naší cestě do Heroltic a můžete si prohlédnout pár foteček.

Setkání retrievrů na Maxičkách

16. 4. 2012
Aschar nepouští

V sobotu jsme vyrazili na setkání retrievrů na Maxičkách. Na rozdíl od předpovědi bylo počasí pěkně slunečné, tak jsem se cestou cachtal, kde to šlo. Z bodu srazu jsme vyrazili do lesa, kde jsem si zkusil dohledávku a aporty se zvěří. Pak jsme se přesunuli do hotelu, kde si páníčci dali tepelně upravenou zvěř. Prostě všichni jsme byli spokojení:-)

Velikonoční procházka

14. 4. 2012
Aschar nepouští

Velikonoční víkend byl skutečně veselý, doslova aprílový. Vydali jsme se prozkoumávat okolní lesy. Během asi tříhodinové procházky nás čtyřikrát zchladila sněhová přeháňka, ta poslední už byla doslova chumelenice. Ale vždycky pak vysvitlo sluníčko, tak jsme brzy roztáli:-)

Veselé Velikonoce

8. 4. 2012
Zvědavý Aschar

Nejprve přejeme hóódně veselé Velikonoce:-)

Dneska přidáváme dvě novinky. Nejprve včera panička odmražovala mrazák, tak jsem jí samozřejmě musel pomáhat. A pak jsme přidali dva dogtrekkingy.

A je tu apríl

1. 4. 2012
Užijte si apríla

Tak jsme založili novou sekci stránek - skutečně :-) Do menu AKCE budeme zapisovat různé kynologické akce, které nás zaujaly a kterých se třeba někdy i zúčastníme.

A jinak přejeme s paničkou veselého apríla, ať Vás to neodfoukne a nezasněží:-)