TOPlist

O Krakenův pohár 2012

Aneb předvádím se a skáču přes překážky

Už od rána sedmi hodin jsem paničku přesvědčoval, že už bychom měli vstávat. Ona si ale vůbec nedala říct. A když se tedy v osm konečně vysoukala ze spacáku a podívala se na hodiny, začala hned hudrovat, že je pozdě, že TO nestíháme. No co na to říct...

Já a Krakenův pohár

Původní plán byl změněn, do Řendějova jsme jeli autem. Pak jsme asi dvacet minut hledali hřiště, kde se TO mělo konat (panička totiž zapomněla, že hřiště je v sousedním Samechově a ne v Řendějově). Takže jsme na místo dorazili chvíli před devátou. Konečně jsem se dozvěděl, co to TO je. Opět tu byla spousta kamarádů, opět čtverec ohraničený páskou a stupně vítězů. Zase jsem se ocitnul na výstavě. To vědět, tak se ráno vykoupu v Sázavě a nablejskám v písku.

V devět hodin jsem se dozvěděl, že jsem na výstavě O Krakenův pohár, která je pro voříšky, křížence, psy s PP i bez PP. Že nás čeká posuzování v kruzích, soutěž šikovnosti, překážková dráha, soutěž podoby pána a psa a volba psa sympaťáka.

Už chvíli po deváté jsme šli do kruhu. Kraken totiž začíná na čas a první na řadě byli psi s PP. Protože jsem se nestihl pozdravit s kamarády před zahájením, tak jsem to doháněl v kruhu. To se ale moc nelíbilo paničce. Tak jsem se začal trošku snažit - zkrásněl jsem se vyválením v mokré trávě se zbytky posekané. A tím jsem si zasloužil 3. místo (bylo nás pět).

Pak soutěžily fenky s PP, psi a feny bez PP a nakoneč štěňata a kříženci. Následovala soutěž Ukaž co umíš, kde kamarádi ukazovali dogdancing, byli moc šikovní. Dále byla soutěž o podobu pána a psa.

Další soutěž, na kterou nás panička přihlášila, byl překážkový běh. Vyklubala se z toho ale pravá agilití dráha - tunely, houpačka, překážky, stůl i slalom. Tak se paničce trošku stáhlo hrdlo. Ale zevšeho se vůbec neběželo na čas ani přesnost, ale pro radost a aby byla vidět v týmu. Nejdříve běželi malí psi, tak jsme to mohli okoukat. Pak jsme se na startovní čáru postavili my. První překážku - skočku - jsem málem zbořil, druhou jsem už přeskočil. Rozvážně jsem prošel tunelem a na druhé povzbuzení vyskočil na stůl. Tam nastala pro mě nejjednodušší část - pět sekund nic nedělat. Seskočil jsem dolů, na houpačce jsem se trochu zapomněl, kamarádi mi tam nechali vzkazy, jsem si je musel pořádně pročíst. Pak přišel oříšek pro všechny - asi dva metry couvání. Po chvíli jsme je úspěšně zdolali, i když panička mi trochu kormidlovala zadek. Pak následoval průskok kruhem. Počkal jsem než panička protáhla vodítko a pak se vydal za ním. Na slalomu vzala moje týmová hráčka do ruky dobrůtku, tak jsem to bral po dvou. Pak už jsem jenom prolezl ještě jedním tunelem, přeskočil jednu skočku, druhou obešel a byli jsme v cíli. Za takový atletický výkon jsme sklidili velký potlesk. Paní rozhodčí se moc líbilo, jak mě panička povzbuzovala a jak jsem si všechny překážky užíval, proto nás ocenila prvním místem. A tak mám svůj první pohár za první místo v "agility":-))

Ale překážkovým závodem to neskončilo, ještě zbývalo určit, kdo vyhraje Krakenův pohár. Do kruhu nastoupili všichni ze stupňů vítězů ve všech disciplínách. Paní rozhodčí to měla těžké a tak jsme běhali a běhali a úspěšně postupovali do čím dál tím užších výběrů až jsme zbyli jen tři. Nakonec se paní rozhodčí rozhodla pro mě, vyhrál jsem Krakenův pohár! A tak jsem dnes potřetí lezl na stupně vítětů, tentokrát i s paničkou. Pak jsme běželi za fanfár poslední kolečko slávy. A jako správná celebrita jsem pózoval fotografům.

Na hřišti v Samechově byla po celou dobu moc příjemná atmosféra, všichni si fandili, povzbuzovali, tleskali. Organizátorům patří dík za tak pěknou akci. A paní rozhodčí za dobrou volbu;-) (však jsem ji taky uplácel pořádnými blízanci kdykoliv to šlo:-))